kanser | Konular | Kitaplar

Kan kanserine iyi gelen bitkiler nelerdir?

Kan kanseri diğer bir ismiyle ilik kanseri çevresel faktörlerden dolayı meydana gelmektedir. Kan oluşmasını kontrol eden hücresel yapılarda sorun çıkması nedeniyle oluşan kan kanserinin bununla beraber birçok nedeni bulunmaktadır. Sağlığın her yerine zararı bulunan sigara kan kanserinde de rol oynamaktadır. Bazen genetik olarak da görülebilen kan kanseri aile büyüklerinizde meydana gelmiş ise büyük ihtimal sizde de meydana gelecektir. İç yapısı ve bünyesi güçlü olan bireyler kanser mikroplarını etkisiz hale getirebilmektedir. Bu sayede de kanserden kurtulan onlarca insan bulunmaktadır.
İlik kanserine iyi gelen bitkiler

Kan kanserine iyi gelen bitkiler nelerdirKuşkonmaz: Kuşkonmaz bitkisi hücreleri düzenleyerek kan üretiminin sorunsuz bir şekilde devam ettirilmesi sağlanır. Bu sayede kan kanseri oluşumu engellenmiş olur. Kan üretimini de artıran bu bitki kan kanseri için tüketilmesi gereken bitkiler arasında yer almaktadır.


Kan kanserine iyi gelen bitkiler nelerdirFesleğen: Fesleğen kan hücrelerini artırıcı etkisiyle kanserden dolayı meydana gelen kan hücresi kayıplarını engellemektedir. Kan hücrelerini artırdığından dolayı da kan kanserini iyileştirmeye çalışan bu bitki kan kanseri tedavisinde önemli yer almaktadır.


Kan kanserine iyi gelen bitkiler nelerdirBiberiye: Biberiye içinde bulunan tanenler sayesinde mikrop öldürücüdür. Bu sayede de mikropları öldüren biberiye kan kanseri sırasında herhangi bir enfeksiyon kapma durumunu engellemektedir. Bu sayede de kan kanseri tedavisinde kullanılabilen bitkiler dendir.


Kan kanserine iyi gelen bitkiler nelerdirRezene: Rezene bol bol ve düzenli olarak tüketildiğinde kan kanserinin meydana geldiği şişlik ve ağrıları engelleyecektir. İçerisinde bulundurduğu maddeler sayesinde de kan kanseri ilaçlarının yapımında kullanılan bu bitki kan kanserine iyi gelecektir.

24 Ekim 2015

Konular