kanser | Konular | Kitaplar

Rahim ağzı kanserine beslenme önerileri

1. Aloe Vera suyu için. Aloe vera yüksek miktarda vitamin ve aminoasit içerir. Bunlar karaciğerde toksin oluşumunu ve kanserojen etkilerin gelişimini engellemeye yardımcı olur. Her gün yemeklerden 30 dk önce 1 fincan aloe vera suyu içilmelidir ( günde 3 defa ).

2. Bol miktarda avokado yiyin. Avokado hormonları dengelemede işe yarayan ve prekanseröz hücreleri yok eden güçlü fitokimyasallar içerir. Her gün 1 tane avokado yemeye özen gösterin.

3. Yeşil çay kapsülü tüketin. Yeşil çay güçlü bir antioksidan besindir. Günde 3 defa 240 mg alınması tavsiye edilmektedir. Kapsül yerine yeşil çay da içilebilir.

4. Astragalus kapsüllerinden alın. Bu bitki bağışıklık sistemine yardımcı olan interlökin 2 molekülünün üretimine yardımcı olur. Böylelikle rahim ağzı kanseriyle önemli bir mücadele sağlar. Günlük alınması tavsiye edilen doz günde 3 defa 1.000 mg dir.

5. Zerdeçal tabletlerinden alın. Bu bitki P53 isminde bir proteini aktive eden güçlü bileşimlere sahiptir. P53 proteini rahim ağzı kanserini engellemede ve kanser hücrelerini baskılamada rol oynar. Her gün yemeklere zerdeçal eklemekte fayda vardır.

24 Ekim 2015

Konular